O nas

Witaj!

Mam na imię Irena. Z wykształcenia jestem czeladnikiem krawiectwa damskiego lekkiego, jednak od zawsze moją pasją jest rękodzieło. Od dziecka zawsze coś kleiłam, wycinałam, zszywałam… 

Kilka lat temu, podczas targów rękodzieła zobaczyłam szyte zabawki dla dzieci, wtedy wpadłam na pomysł uszycia książki z bajkami. Stało się! Tak powstała pierwsza książeczka – bajka o królewnie. 
Wiosną 2016 r. zabrałam ją na lokalne targi rękodzieła. Ku mojemu zdziwieniu, książeczka cieszyła się dużo większym zainteresowaniem niż kolczyki czy naszyjniki na moim stoisku. Zafascynowana dziewczynka, która dostała książeczkę od swojej cioci była dla mnie inspiracją do dalszej pracy i tworzenia kolejnych książeczek, które szybko znajdowały swoich właścicieli.

Wtedy wszystko się zaczęło. Zaczęłam poszukiwania odpowiedniego rozmiaru stron i techniki wykonania. 
Gdy rok później córka zaczęła studiować terapię integracji sensorycznej pojawił się pomysł nadania książeczkom zupełnie innego charakteru. Okazało się, że takie książeczki mogą być nie tylko edukacyjną zabawką, pochłaniającą dziecko na długie godziny. Mogą też doskonale wspomagać terapię i rehabilitację najmłodszych oraz pełnić funkcję pomocy edukacyjnych. 

IMG_8583

Dziś BoboBook to pracownia, w której powstają personalizowane książeczki sensoryczne oraz plansze i maty sensoryczne, które trafiają do dzieci w całej Polsce, jak i za granicą. Tworzę książeczki typowo do zabawy, jak i projekty terapeutyczne. Do moich klientów należą rodzice maluchów oraz różnego rodzaju gabinety terapeutyczne i rehabilitacyjne, przedszkola, żłobki oraz placówki prowadzące warsztaty edukacyjne dla dzieci. Często szyję książeczki, które są prezentem z okazji urodzin (także roczków), chrzcin i świąt. 

Każda książeczka powstaje we współpracy z terapeutą SI, dzięki czemu w pełni wspiera rozwój dziecka i jest odpowiednio dopasowana do jego wieku i potrzeb. Każda strona to paleta różnych faktur, wypełnień, zapięć i elementów ruchomych.

Jedyne ograniczenia, jakie napotykamy to nasza wyobraźnia. Jeśli potrzebujesz czegoś nietypowego skontaktuj się ze mną, a na pewno razem stworzymy coś fantastycznego!  

Witaj, w czym możemy Ci pomóc?