Książeczki sensoryczne to zabawki najczęściej wybierane przez naszych klientów. Przeznaczone są dla dzieci od 1 roku życia do około 6-7 lat (nasza najstarsza klientka miała 11 lat!). 
Książeczki przez zabawę pomagają nauczyć się np. wiązania butów, zaplatania warkoczy, liczenia, rozpoznawania kształtów i kolorów, segregowania… możliwości są praktycznie nieograniczone – ogranicza nas jedynie wyobraźnia!  Dzięki temu książeczki świetnie sprawdzają się w nauczaniu metodą Marii Montessori a także w ćwiczeniach wspomagających terapię ręki, ćwiczeniach logopedycznych itp.

 Każda ze stron ma wymiary około 33x33cm, przez co po rozłożeniu książeczka ma rozmiar 33x66cm.
Jest to idealny wymiar, który pozwala zmieścić na stronie wiele aktywności i czyni elementy wygodnymi dla małych rączek. 

Wszystkie odpinane elementy są dodatkowo wzmocnione, tak by były odporne na częste, niekoniecznie delikatne użytkowanie. Materiały, których używamy posiadają certyfikat Oekotex, są wcześniej dekatyzowane by nic się nie zbiegało ani nie farbowało.

Aby książeczka spełniała funkcje “manipulacyjne” na jej stronach znajdują się guziki, napy, rzepy, zamki błyskawiczne, koluszka, szlufki, różne rodzaje zapięć… wszystko co może nauczyć dziecko nowych, przydatnych umiejętności. Zawartość stron uczy także wielu umiejętności społecznych i daje ogromne pole do rozmów na różne tematy przez co wspomaga rozwój umiejętności językowych. Dla starszych dzieci proponujemy także bardziej skomplikowane układanki i gry tematyczne.

Propozycje stron znajdziesz w zakładce “galeria”.

Jeśli nie znalazłeś tego, czego szukasz napisz do nas – uszyjemy dla Ciebie wymarzoną stronę!

Witaj, w czym możemy Ci pomóc?